Jádrové vrtáky zaručí dokonalé vrtání

18.11.2013 22:18

Jádrové vrtáky zaručí dokonalé vrtání

  • Jádrové vrtáky byly prvotně vyrobeny jako speciální nástroj na vrtání kovových materiálů pro magnetické vrtačky. Spolu s těmito lehce přenosnými stroji se staly revolučním nástrojem pro jednoduché a rychlé vrtání otvorů na ocelových konstrukcích a na těžko dostupných místech.
  • Postupně našly tyto stroje a nástroje využití i v dílnách a výrobách, kde ulehčily vrtání velkých a těžkých kovových dílů bez nutnosti jejich přesunu pomocí jeřábů. Jádrové vrtáky se také staly velkým pomocníkem při vrtání složitých materiálů, například kolejnic.
  • Systém jádrových vrtáků spočívá v odvrtávání pouhého mezikruží, čímž se šetří čas nutný pro odvrtání plného materiálu, což je běžné u spirálových vrtáků. Díky tomuto způsobu vrtání je možno přesazovat otvory, čehož spirálovým vrtákem nelze docílit.
  • Jádrové vrtáky prošly v posledních letech výraznými technickými změnami. V současné době existují různé jádrové vrtáky, které se liší nejen základním materiálem, ale i typem broušení zubů a upínací stopkou. Vrtáky tak vyhoví vrtání rozličných materiálů od dřeva, přes umělé hmoty až po nejtvrdší kovy a vyhoví různým upínacím systémům strojů.

Jednou z vůdčích firem v oboru jádrových vrtáků je německá firma Dietrich Karnasch Sägen- und Schneidwerkzeug GmbH, která pod značkou Karnasch Germany vyrábí nejširší sortiment jádrových vrtáků na světě.

Celý výrobní program značky Karnash Germany zahrnuje několik řad vrtáků. Silver line, Gold line, Blue line, Hard line, Rail line, Drill line, Mini line jsou řady jádrových vrtáku Karnasch, které umožní vybrat si odpovídající nástroj dle materiálu a stroje od pr. 10 mm – 150 mm až do hloubky vrtání 110 mm.

  • Jádrové vrtáky Karnasch Germany se odlišují od konkurenčních tím, že již základní řada Silver line je v provedení ze speciální XE oceli s postupným tvrzením, které dává vrtákům extrémní tvrdost na břitech a zajišťuje houževnatost těla.
  • Tyto vlastnosti nenabízí materiál HSS obohacený kobaltem. Čím více kobaltu, tím je nástroj křehčí.
  • U vyšších řad jádrových vrtáků Karnasch Germany se dále setkáte s více vícevrstvým povlakováním, práškovou ocelí, vysoce kvalitními karbidy s nejjemnějším zrnem a dvou či více-břitou geometrií.

 

Zdroj

Aktuality - stavebnictví

26.11.2013 19:00
Praha 25. listopadu - Nový most přes pražskou Jižní spojku bude otevřen ve středu 27. listopadu. Most má ulevit dopravě na vytížené Spořilovské ulici. ČTK to řekl mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. Po mostě již od minulého týdne jezdí autobusy MHD. Nový most v ulici Ke...
21.11.2013 23:07
Li-ion akumulátorová ocaska - Robustní a pogumovaný moderní design - Plynulá regulace kmitů pro optimální charakteristiku řezání - Kompaktní s nízkou hmotností pro dobrou manipulovatelnost - Výkoný s dlouhou životností - Antivibrační systém (AVR) pro...
20.11.2013 22:59
Akumulátorové vrtací kladivo Akumulátorové vrtací kladivo TE 6-A36-AVR   - Vysoká kapacita akumulátorů - Popracovaný mechanismus příklepu pro ještě vyšší rychlost vrtání - Dokonalý pracovní komfort díky AVR a bezprašnému vrtání TE DRS-6-A - Dokonale sladěno s novou generací vrtáku...